PIERWSZY ROK  WSZYSTKIE

Jak zapakować wózek na pierwsze (i kolejne) spacery

Wyobrażenia versus rzeczywistość

Na pierwszy spacer po porodzie wybraliśmy się dwa dni po powrocie ze szpitala. Wiem, że istnieją teorie nakazujące zamknięcie dziecka na 2 miesiące w domu i odcięcie od świata i jego bakterii. My tym tropem nie podążamy. Ponieważ pogoda była sprzyjająca wymyśliłam sobie poranek na Targu Śniadaniowym. Brzmi przyjemnie? Szkoda tylko, że dotarliśmy tam dopiero na 15-tą, czyli na godzinę przed zamknięciem. Co poszło nie tak? Przede wszystkim nie mieliśmy zapakowanego wózka. Po drugie nie wiedzieliśmy jak ubrać dziecko. A dodatkowo, w trakcie rozważania nad pierwszym i drugim zdarzyła się kupa, nadszedł czas karmienia, trzeba było się też samemu umyć i ubrać. Wyczerpujące..

Nie wszystko można przygotować wcześniej, niemniej wózek zawsze gotowy do wyjścia to spore uproszczenie.

Co powinniśmy mieć na stałym wyposażeniu wózka:

  1. Pielęgnacja – do dużej kosmetyczki zapakuj 5 pampersów, pieluchę tetrową, chusteczki wilgotne (np. takie), krem do pupy (np. Linomag) i strój na przebranie (pajac, body, skarpetki).
  2. Jedzenie – warto mieć pod ręką ściągnięte mleko w butelkach (wystarczy założyć smoczek i ratują sytuacje awaryjne – zasady przechowywania poza lodówką znajdziesz tutaj) lub mleko modyfikowane w butelce gotowe do zalania wodą (mineralną, typu Żywiec); dla starszych dzieci (powyżej 6 m-cy) również owoce w tubce, chrupki kukurydziane czy świeże owoce (doprowadzone do konsystencji przyswajalnej oczywiście). Przy karmieniu piersią przydatna jest pelerynka (dla fanek gadżetów) lub duża pielucha tetrowa/bambusowa (dla zwolenniczek klasyki) osłaniająca dziecko i mamę. I standardowo ja zawsze zabieram smoczek.
  3. Parasolka przeciwsłoneczna – w sezonie od maja do września to jest must have
  4. Pokrowiec przeciwdeszczowy – sezon na deszcz mamy przecież cały rok;)

Ku pokrzepieniu – przy drugim dziecku wózek mieliśmy już poprawnie zapakowany, więc założyliśmy, że wyjście na śniadanie nie będzie żadnym wyzwaniem. I tutaj niespodzianką okazała się starsza córka – wyprowadzenie dwulatka na spacer bywa jednak dużo trudniejsze niż zapakowanie niemowlaka. O sposobach na ataki histerii i sprzeciwów kilka słów znajdziecie tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Najczęściej czytane